Jak vybrat správné prostěradlo

Jak vybrat prostěradlo k povlečení z bavlněného saténu a makosaténu

www.svethezkehospanku.cz

Víte jaké je vhodné? Není prostěradlo jako prostěradlo. Prostěradlo je vhodné vybírat jak z důvodu estetického doladění povlečení, tak především z hlediska jeho funkčnosti a vhodně zvoleného materiálu, neboť může výrazně ovlivnit kvalitu spánku. Během spánku přichází do přímého styku s naší pokožkou, a proto je důležité, aby bylo velice jemné a příjemné na dotek. Jsou vyrobená z kvalitních materiálů vysoké gramáže, neboť během spánku se neustále převracíme a tím dochází k opotřebení.

Jaká prostěradla máme v nabídce a na co se zaměřit?

Nabízíme prostěradla ze 100 % bavlny vysoké gramáže. Všechna jsou opatřena všitou gumičkou, aby dobře držela tvar na matraci.

Saténová prostěradla  ze 100 % bavlny - nejsou tak pružná jako jersey prostěradla vyrobená jako pletenina, ale jsou vyrobena jako tkanina. Toto zpracování zaručuje pevnost materiálu, jemnost, leskstálost tvaru na matraci – nekrabatí se. Dodají Vaší ložnici nádech luxusu a v kombinaci s povlečením z bavlněného saténu a makosaténu dokonalý vzhled. 

Jersey prostěradla  ze 100 % bavlny - jsou pružná a hladká, vyrobená jako nemačkavá pletenina. Nemusí se žehlit. Patří k nejoblíbenějším prostěradlům a jsou vyhledávána především pro svou jemnost a příjemnost na dotek. Díky vysoké gramáži jsou velmi savá a pružná. Další jejich výhodou je termoregulace – v létě chladí a v zimě hřejí. Jsou vhodná k povlečení z bavlněného saténu a makosaténu.

Froté prostěradla  ze 100 % bavlny - jsou pružná, vyrobená jako nemačkavá pletenina a nemusí se žehlit. Smyčky na prostěradle zaručují vysokou savost a nadýchanost a díky vysoké gramáži jsou velmi pružná. Další jejich výhodou je jejich hřejivost. Jsou vhodná k povlečení z hladké bavlny. Pro své smyčky nedoporučuji k jemnému povlečení jako je bavlněný satén nebo makosatén a námi nabízené metalické povlečení.

 

Výběr ze široké barevné škály a druhů najdete na našich stránkách www.svethezkehospanku.cz nebo na naši prodejně v Olomouc CITY.