Jak vybrat anatomický polštář

ANATOMICKÉ POLŠTÁŘE

Anatomický polštář je tvarovaný podle lidského těla tak, aby pomáhal udržet optimální polohu hlavy, čímž uvolňuje krční páteř a svalstvo. Díky tomu je spánek opravdu relaxační a nabije vás dobrou náladou a energií do nového dne. Nutí vaše tělo ležet ve správné poloze a to vede k pohodlnému a zdravému spánku.

Anatomické polštáře jsou vyráběny z pěnových materiálů. Nejčastější a nejoblíbenější jsou polštáře z tzv. líné pěny neboli viskoelastické pěny. Při kontaktu s teplou pokožkou pěna měkne a naopak. Při uvolnění tlaku se velmi pomalu vrací do původní polohy. Má výjimečnou schopnost přizpůsobit se křivkám těla – máte pocit, jakoby vás polštář obalil, jakoby jste se do něj ponořili, což je pro většinu lidí pocit velmi příjemný. Dalším materiálem používaným pro výrobu anatomických polštářů je latex. Jedná se o pružný okamžitě reagující materiál, který se stlačí jen v místě zatížení – jako guma.

Podle čeho si vybrat správný anatomický polštář?

Tvar vybírejte podle toho, v jaké poloze nejčastěji spíte a co od polštáře očekáváte. Různými náplněmi, výtažky z rostlin apod. je docíleno vlastností, jako např. zvýšená schopnost absorbování vlhkosti, polštáře např. uvolňují esence, které pomáhají odbourat nespavost apod. Pokud chcete polštář, který umí „něco víc“ určitě si připlatťe.

Volba výšky polštáře záleží na šířce vašich ramen a na tom, jak měkkou máte matraci a jak měkký je samotný polštář. Pro tuhé matrace zvolte vyšší polštář a pro měkké matrace zvolete nižží polštář.

Při spaní na zádech by hlava měla být v mírném předklonu, je tedy potřeba nižší polštář. Vhodný tvar polštáře pro tuto polohu je s jednou nebo s dvojitou vlnou, či klasický rovný tvar.

Při spaní na boku by páteř celého těla měla být v naprosté rovině, je tedy potřeba vyšší polštář. Vhodný tvar je s jednou či dvojitou vlnou, která podpírá krk.

Na nový polštář si musíte zvyknout zpravidla po týdnu až dvou. Pokud nepříjemné pocity přetrvávají, bohužel vám daný polštář nevyhovuje a měli byste jej vyměnit.

Všechny naše polštáře jsou opatřeny luxusní potahovou látkou s možností praní, což je plně dostačující pro zachování nejvyšší možné hygieny. Veškerý náš sortiment si můžete prohlédnout  na  http://www.svethezkehospanku.cz/anatomicke-polstare/.